نصب دوربین مدار بسته

در مقاله زیر می توانید در مورد مطالب ذیل اطلاعات کسب کنید :دوره نصب دوربین مدار بسته ،قوانین دوربین مداربسته،دوربین مداربسته چیست،تاریخچه دوربین مداربسته،آموزش نصب دوربین تحت شبکه،مقاله دوربین های مدار بسته،طرز نصب دوربین مدار بسته،طرز کار دوربین مدار بسته،آموزش نصب دوربین مدار بسته  ip  و کابل کشی دوربین مدار بسته ، مقاله های دوربین مدار بسته ،کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب دوربین مداربسته وایرلس ،نرم افزار دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مدار بسته به دوربینی گفته می شوددر محلی ثابت نصب می گردد
که جهت کنترل تردد امکان های داخلی و خارجی می باشد. دوربین های مدار بسته معمولا تصاویر را به یک یا چند محل دیگر ارسال می کند .

تاریخچه دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته برگردان نام لاتین Closed-circuit television می باشد که برای اولین بار دوربین مدار بسته توسط ارتش المان در سال 1942 مورد استفاده قرار گرفت ، همچنین در سال 1949 دوربین های مدار بسته در امریکا تولید و در بخش پایگاههای فضایی و پرتاپ موشک مورد استفاده شد بعد حدود بیست سال امریکااز دوربین مدار بسته جهت امکان عمومی استفاده کرد .
 کاربردهای دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته کاربردهای زیاد در موارد مختلفی همچون ، پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر بردارینامحسوس دارند . برای مثال می توان شهر لندن را شهر دوربین های مداربسته در جهان نامید که به ازای هر ده نفریک دوربین مدار بسته وجود دارد .


انواع دوربین

مهمترین بخش دوربین مداربسته، دوربین است که تصاویر را میگیرد و به محل دیگر می فرستد که این دوربین ها انواع مختلفی دارند که می توان به دو دسته انالوگ و دیجیتال تقسیم کرد .

طرز کار دوربین مدار بسته

دوربین آنالوگ

دوربین آنالوک شبیه دریافت تصاویر در تلویزیون می باشد که از طریق کابل کواکسیال انتقال انجام می گیرد و هر دوربین آنالوگ دارای منبع تغذیه می باشد که در کنار دوربین وجود دارد .


دوربین دیجیتال

دوربین آی پی توسط کابل شیکه تصاویر را انتقال می دهد که منبع تغذیه این دوربین ها توسط POE تامین می شود معمولا از سریکابل های CAT استفاده میشود . همچنین در این نوع دوربین ها امکان دیدن تصاویر از مناطق مختلف قابل دیدن می باشد .

قوانین نصب دوربین مدار بسته

قانون، حریم خصوصی و نظارت بر شهروندان

اصل ٢۵ قانون اساسی هرگونه استراق سمع و نظارت بر دیگران بدون حکم قانونی را منع می‌کند، نیرو‌های انتظامی و امنیتی وظیفه دارند برای حفظ امنیت جامعه، پیشگیری از جرم و کشف جرم از ابزارهای مختلفی استفاده کنند.مقاله دوربین های مدار بسته را می توانید در سایت بهنام کالا مطالعه نمایید

محل‌های متفاوت نصب دوربین مداربسته از نظر قانونی

طرز نصب دوربین مداربسته به‌خودی‌خود نه‌تنها جرم محسوب نمی‌شود، بلکه مورد استقبال مراجع قانونی نیز قرار می‌گیرد. اما در این راستا محدودیت‌هایی نیز وجود دارند که بعضی از آنها نیاز به مجوز‌های خاص داشته و در برخی فضاها نصب دوربین مداربسته تحت هر شرایطی جرم تلقی شده و بشدت با خاطی برخورد خواهد شد.

نصب دوربین مداربسته در محیط عمومی

در رابطه با نصب دوربین مداربسته در محیط‌های عمومی درحال حاضر هیچ‌گونه منع قانونی وجود ندارد. منع قانونی این مکان‌ها تنها در صورتی به وجود می‌آید که این محیط در اطراف مکان‌های حساس مانند پادگان‌ها، پایگاه‌های هوایی و… باشد.

طرز نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات

در رابطه با نصب دوربین در مشاعات مانند حیاط ساختمان، پارکینگ، راه‌پله و غیره نیاز به تایید کتبی از اعضای مجمع ساختمان خواهد بود. در صورت تایید مجمع بر نصب دوربین مداربسته بر نظر منفرد ساکنان ارجعیت خواهد داشت. در صورت وجود مشکل در مسیر دریافت تایید مجمع، اعضای ساختمان می‌توانند از طریق دریافت مجوز کتبی اقدام به نصب دوربین در محیط‌های مشاعات کنند.

نصب دوربین مداربسته در محیط‌های خصوصی

به صورت کلی نصب دوربین مداربسته در محیط‌های خصوصی دارای بیشترین حساسیت است. محیط‌های خصوصی شامل محیط‌هایی است که به حریم شخصی افراد مربوط خواهد شد (محیط داخلی منزل، اتاق خواب افراد، اتاق رختکن و…). نصب دوربین مداربسته در محیط‌های خصوصی تنها با داشتن مجوز رسمی امکان‌پذیر خواهد بود.

نصب دوربین مداربسته مخفی

نصب دوربین مداربسته مخفی به هر شرایطی در هر محیطی باید دارای مجوز باشد در صورتی که دارای شاکی عمومی یا خصوصی باشد دارای جریمه های سنگین می باشد .

دلایل برای نصب دوربین مداربسته در محیط‌های اداری:

– حفظ امنیت کارکنان در مقابل خشونت و سرقت

– جلوگیری از خرابکاری و سوء‌رفتار

– نظارت بر برقراری امنیت و بهداشت در محیط کار

– بهبود بهره‌وری کارکنان

چطور برای دریافت مجوز نصب دوربین مخفی یا دوربین در محیط‌های شخصی اقدام کنیم؟

برای دریافت مجوز جهت نصب دوربین مداربسته در محیط‌های غیرمجاز، در صورتی که محل مورد نظر را مشکلات امنیتی تهدید می کند  بعد از مشاوره با نیروی انتظامی جهت محل مورد نظر امکان دریافت مجوز نصب دوربین مدار بسته وجود دارد .از طریق مقاله های دوربین مدار بسته در بهنام شما اطلاعات کافی را در زمینه طرز نصب دوربین های مدار بسته بدست خواهید آورد . 

انواع دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری و کاربرد متناظر:

-دوربین های دام

-دوربین های صنعتی

-دوربین های مینیاتوری

-دوربین های مادون قرمز

- دوربین مدار بسته اسپید دام (دوربین های چرخشی)

چه کارهایی قبل از نصب دوربین باید انجام بدیم؟

مهمترین مسئله ای که باید در نظر بگیرم این است که باید محل های مورد نظر را جهت نصب دوربین رو در نظر بگیریم می توان مکان های ذیل را جهت اینکار انجام دهیم .در مقاله های دوربین مدار  بسته در بهنام کالا با کلیت آن اشنا خواهید شد. 

درب جلو خانه یا پشت خانه

پنجره های جلویی خانه

داخل آشپزخانه ، حال، پذیرایی و.....

ایوان خانه

راه پله ها

چطور دوربین مدار بسته رو انتخاب کنیم

شما می توانید به صورت جداگانه متعلقات را تهیه کنید اما شرکت هایی وجود دارند که میتوانند بسته ها را به صورت پکیج در اختیار شماقرار دهند. در صورتی که قصد نصب دوربین در محیط کوچکی دارید .می توانید از دوربین های وایرلس استفاده نمایید .

نصب دوربین مدار بسته در خانه 

بهترین گزینه استفاده از پکیج های با دو یا سه دوربین می باشد، به همراه دستگاه دی وی آر با فضای ذخیره سازی که فیلم ها را تا سه روز در خود ذخیره می نماید .

کدام دوربین مدار بسته را بخریم ؟

دوربین مداربسته سیمی یا بی سیم بستگی به نیاز شما دارد در صورتی که مکان شما بزرگ می باشد بهترین گزینه برای شما استفاده از تکنولوژی سیمی می باشد، اما اگر محیط شما کوچک است بهترین گزینه برای شما دوربین های بی سیم می باشد .شما می توانیدآموزش نصب دوربین مداربسته وایرلس را در دوره های آموزش نصب دوربین تحت شبکه به طور کامل فرا گیرد . 

انتقال تصاویر دوربین مدار بسته 

اکثر دستگاههای DVR قابلیت انتقال تصاویر را به گوشی و لپ تاپ خودتان را از طریق اینترنت را دارند .

نصب دستگاه DVR به همراه یک مانیتور

برای اینکه تصاویر را ذخیره کنیم که بتوانیم در صورت نیازآن را مشاهده کنیم نیاز به دستگاهی به نام DVR داریم ، این دستگاه تصاویر را همزمان ذخیره و می تواند به مانیتور یا تلویزیون ارسال نماید . مدت زمان ذخیره سازی بستگی به هارد دیسک داخلی DVR داردهر چقدر فضای بیشتری داشته باشد ، روزهای بیشتری را می تواند ذخیره سازی را انجام دهد .

چه ارتفاع و زاویه ای برای نصب دوربین مدار بسته مناسب است

بهترین زاویه برای نصب دوربین مدار بسته کنج اتاقها است ، محلی که سقف و دیوار به هم میرسند. مهمترین مسئله برای تعیینمحل دوربین ، پوشش دادن تمام تصویرهای ورودی و خروجی در اتاق ها می باشد. و هم چنین در صورت امکان نزدیک به منبع تغذیه باشد .

چگونه دوربین مدار بسته نصب کنیم

اولین راه استفاده از لنت های چسبنده می باشد که همراه دوربین ها موجود می باشد ولی بهترین راه حل پیچ کردن پایه های دوربین به دیوار می باشد . بعد از نصب دوربین ها را به منبع تغذیه متصل نمایید .

اتصال دوربین مدار بسته به DVR

دوربین ها و DVR توسط فیش های بی ان سی به یکدیگر متصل می گردند همچنین فیش های BNC باید به درگاه ورودی دی وی ار متصل گردند تا تصویر دوربین مدار بسته دیده شود .

دوربین مدار بسته وایرلس را چگونه به کامپیوتر متصل کنیم ؟

آموزش نصب دوربین تحت شبکه:همراه دوربین مدار بسته سی دی وجود دارد که باید نرم افزار درون آن را در کامپیوتر نصب نمایید .بعضی از دوربین های مدار بسته دارای دانگل می باشند که توسط آن میتوان تصاویر را به کامپیوتر انتقال داد .آی پی دوربین خود را یادداشت نمایید تا در صورت نیاز از راه دور به دوربین مدار بسته خود با وارد کردن آی پی دوربین در مروگر به ان دسترسی داشته باشید .

بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه مرکزی دوربین مدار بسته

مهمترین مسئله در مورد مکان دستگاه مرکزی دسترسی تمام دوربین ها به آن قسمت می باشد که بتوان به راحتی عملیات سیم کشی انجام گیرد .در مکان هایی که دارای شیروانی هستند بهترین مکان جهت نصب دستگاه مرکزی در این مکان می باشد .

کابل کشی دوربین مدار بسته

معمولا از کابل ترکیبی برای دوربین مدار بسته استفاده میشود که دارای دو رشته می باشد که یک رشته برای تصویر و رشته دیگر برای انتقال برق می باشد .که برای یک بار این عملیات انجام می گیرد . رشته تصویر کابل ترکیبی از نوع RG59 است .

رشته مربوط به برق دارای دوسیم به ترتیب سیم سیاه رنگ منفی و سیم قرمز رنگ مثبت می باشد و به دو سر رشته تصویر،فیش بی ان سی متصل میگردد.از نکته های مهم در مورد این نوع کابل استفاده در مسافت های زیر 50 متر میباشد .

انواع راههای برق رسانی به دوربین های مدار بسته

برای برق رسانی به دوربین های مدار بسته از منبع تغذیه مرکزی یا ترانس های کم امپر جداگانه به هر دوربین برق رسانی انجام میگیرد .کابل های هر دوربین رو به درگاههای ورودی DVR نصب کنید

با کارشناسان نصب دوربین مداربسته فروشگاه بهنام کالا در کرج تماس بگیرید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با نصب دوربین مدار بسته و دیگر سیستم های امنیتی، می‌توانیداز سیستم مشاوره رایگان فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته بهنام کالا استفاده کرده و با کارشناسان فنی و فروش ما تماس حاصل فرمائید.کارشناسان ما آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

نرم افزار دوربین مدار بسته

نرم افزار دوربین مدار بسته معمولا در پکیج دوربین ها موجود می باشد در صورتی که دوربین ها موجود می باشد ما می توانیم از نرم افزار های رایگان دوربین مدار بسته استفاده نماییم از جمله این نرم افزار ها می توانیم به موارد ذیل اشاره نماییم . 

IP Camera Viewer

 EZStation 

آموزش نصب دوربین تحت شبکه

اتصال منبع تغذیه به دوربین که توسط اداپتور انجام میگرد اتصال دوربین به کامپیوتر توسط کابل شبکه از خروجی دوربین باید کابل به LAN کامپیوتر شما متصل گردد .

چون کامپیوتر نمی تواند منبع تغذیه برای دوربین باشد باید منبع تغذیه جداگانه به دوربین متصل گردد. پیدا کردن آی پی دوربین از روی کارتن یا داخل کاتولگ دوربین که معمولا به دصورت ذیل می باشد

192.168.1.10

برای دادن آی پی به دوربین بهتر است عدد آخر را یک عدد بالاتر از 1 انتخاب کنید و برای کامپیوتر خود عدد 1 را وارد تنظیم نمایید .

192.168.1.1 برای کامپیوتر شما 

192.168.1.10 برای دوربین مدار بسته

برای اینکه می خواهید از اتصال دوربین آگاه شوید می توانید از فرمان پینگ در قسمت ران ویندوز دستور زیر را اجرا کنید.

ping 192.168.1.10 -t

نصب نرم افزار دوربین از داخل سی دی موجود در پکیج دوربین مدار بسته اضافه کردن دوربین های مدار بسته از طریق جستجو در نرم افزار و اضافه کردن ان و انجام تنظیمات لازم دوربین ها .

فهرست دوره نصب دوربین مداربسته در فروشگاه بهنام کالا کرج


 • دوربین مدار بسته چیست ؟ مراحل نصب دوربین مدار بسته ؟
 • آموزش عملی نحوه نصب و تصویر گرفتن در آموزش نصب دوربین مدار بسته ip دیجیتال و دوربین AHD و آنالوگ
 • دوره نصب دوربین مدار بسته Outdoor و Indoor و قوانین نصب دوربین مداربسته
 • آشنا شدن با ابزارها و تجهیزات مختلف در رابطه با نصب دوربین‌های مداربسته
 • آشنایی با انواع دوربین های دام، صنعتی، نیمه صنعتی و تاریخچه دوربین مدار بسته
 • آشنایی کامل با انواع دستگاه های ضبط تصاویر ( دی وی آر DVR ) استندالون و کارتی و کواد
 • طریقه های مختلف سیم کشی برق و تصویر دوربین ها
 • طریقه سیم کشی های مسافت بالا و نداشتن افت جریان
 • انواع سوکت ها و تبدیل های این کار
 • ابزار ها و لوازم مربوط به زیباتر کردن کار

آموزش تنظیمات و نقشه نصب شبکه دوربین مدار بسته

 • آموزش کامل منوهای مربوط به دستگاه دی وی آر (DVR )
 • نحوه ذخیره اطلاعات و تنظیمات ذخیره در اثر حرکت اشیاء
 • طریقه رسم و برآورد نقشه ای مناسب جهت مکان نصب دوربین، دی وی آر و متعلقات آنها
 • نحوه اتصال انواع اتصالات مربوط به دوربین، DVR ،سیمها و متعلقات
 • نحوه انتخاب لنز و پوشش تصویری مناسب برای به حداقل رساندن تعداد دوربین ها
 • کابل های ارتباطی و درست کردن سوكتهاي اتصالی BNC براي دوربين هاي آنالوگ

کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته (برنامه ریزی  دوربین ها)

 • آموزش تشخیص حرکت توسط شبکه دوربین ها به صورت تکی یا جمعی
 • آموزش تعریف نگهبان و کاربر با سطح دسترسی مشخص برای دسترسی به دوربینهای خاص
 • آموزش نحوه هشدار دادن و آژیر زدن در هنگام قطعی تصویر توسط افراد
 • آموزش نحوه هشدار دادن دوربین ها در صورت تشخیص حرکت تنظیمات ضبط و آژیر مربوط به آن
 • برنامه ریزی برای سیم‌کشی های تصویر و برق در قسمت‌های مختلف
 • انواع سیم کشی های ساختمانی و دکوری بطوریکه زیباترین حالت سیم کشی انجام شود
 • سیم کشی در انواع آداپتورهای موجود در بازار
 • نصب انواع پایه و پیچ کردن آن به دیوار یا سقف جهت نگهداری دوربین های مداربسته
 • تعیین سیستم تغذیه (مرکزی یا مجزا ) و کابل کشی دوربین مدار بسته
 • ارائه فیلم های آموزشی نصب و راه اندازی و مقاله دوربین های مدار بسته

کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته ( انتقال تصاویر بر بستر دوربین و موبایل)

 • بعد از گذراندن این دوره شما می توانید تصویر دریافتی از دوربین ها را روی اینترنت و موبایل منتقل کنید و مشتری شما در هر نقطه دنیا می تواند شرکت، کارخانه و یا خانه خود را از طریق اینترنت و یا موبایل خود ببیند
 • طريقه آی پی دادن به دوربين و كامپيوتر،  طرز کار دوربین مدار بسته
 • آموزش مقدماتی شبکه های کامپیوتری- آموزش نصب دوربین تحت شبکه
 • آشنایی با متعلقات شبکه مانند کابل شبکه CAT5 و نوع رنگ بندی سیم ها و مودم و هاب HUB Switch و...
 • تنظيم كردن دوربين بصورتی كه در صورت تشخیص حركت جسمی از مکان مشخص در زمان مشخص شروع به ضبط كردن كند و شما از طریق گوشی موبايل يا کامپیوتر خود بتوانید هر حرکتی در محل كار خود را زیر نظر بگیرید
 • تنظيمات مربوط به انواع مودم ADSL و وایمکس برای انتقال تصوير
 • مشخص كردن پورت برای DVR و IP CCTV Camera كه اين كار برای ديدن چندين دستگاه كاربرد دارد
 • آموزش طریقه تنظیم Port Forwarding، DMZ ، Virtual Server
 • تنظیمات مربوط به گیرنده تصویر
 • جمع کردن کلیه مطالب مربوط به انتقال تصویر در چند صفحه بصورت جزوه ای و سپس تکرار و تمرین این کار با توجه جزوه تهیه شده
 • کار با مودم ADSL و WIMAX
 • آشنایی با اصطلاحات و کلمات مختلف و مودم های مختلف